Ucierpiał motocyklista z Bierunia

0
Helikopter LPR; fot. ilustr. Michal Jarmoluk z Pixabay

Policjanci z Pszczyny ustalają przebieg wypadku, w którym ucierpiał 58-letni motocyklista z Bierunia. Wczoraj (6.04) na ul. Żubrów w Jankowicach doszło do zderzenia kawasaki i hondy civic. Konieczna była interwencja pogotowia lotniczego. Kierowcy byli trzeźwi w chwili zdarzenia.

Do wypadku doszło kilka minut po 16.00. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 47-letni mieszkaniec Oświęcimia, który kierował samochodem, jechał w kierunku Międzyrzecza. W przeciwnym kierunku jechał 58-letni motocyklista, mieszkaniec Bierunia.

– Z niewiadomych przyczyn kierowca hondy postanowił nagle skręcić w lewo. Manewr, w związku z nadjeżdżającym jednośladem, okazał się niewłaściwą decyzją. Doszło bowiem do zderzenia pojazdów. Na miejsce wezwano patrol drogówki i pogotowie lotnicze. Kierujący motocyklem ze złamaną ręką i obrażeniami wewnętrznymi został zabrany przez LPR do szpitala. Utrudnienia w ruchu trwały kilka kwadransów – relacjonuje rzecznik KPP w Pszczynie.

Policja przypomina, że na drodze liczą się sekundy i, pomimo dobrej widoczności i suchej nawierzchni jezdni, należy zachować szczególną ostrożność.

(t), źródło: KPP Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here