Ucierpiał rowerzysta

0
fot. KMP Tychy

Wczoraj (11.09) na ul. Cmentarnej w Tychach doszło do wypadku. Ucierpiał rowerzysta. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Cmentarnej policja otrzymała około godziny 12.15. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący jednośladem 65-letni mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i zderzył się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem passatem.

Poszkodowany rowerzysta został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Kierujący volkswagenem 61-letni tyszanin był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają szczegóły okoliczności tego zdarzenia.

Policja przypomina, że obowiązkowym wyposażeniem roweru jest m.in. światło barwy białej z przodu, natomiast czerwonej z tyłu. Podczas zderzenia roweru z samochodem, jadącym nawet z niewielką prędkością, rowerzysta jest w wielkim niebezpieczeństwie.

-Co gorsza, cykliści często nie zakładają kasku – podaje rzecznik policji.

„Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo na drodze wpływa nie tylko stosowanie się do zasad ruchu drogowego, ale również wzajemny szacunek pomiędzy wszystkimi uczestnikami ruchu oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania” – podkreśla policja.

(t), źródło/fot.: KMP Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here