Uczczono 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej

0
Radni Prawa i Sprawiedliwości w Tychach przed obeliskiem smoleńskim, 10.04.2019 r.; fot. ZB

Uczczono 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Dzisiaj (10 kwietnia) członkowie i sympatycy Klubu Gazety Polskiej w Tychach uczcili 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej. W intencji 96 ofiar w kaplicy kościoła św. Krzysztofa odprawiono mszę świętą. Później złożono kwiaty pod obeliskiem smoleńskim.

Przed złożeniem kwiatów Janusz Jabłoński, szef Klubu Gazety Polskiej w Tychach, mówił, że od 10 kwietnia 2010 roku, kiedy to pod Smoleńskiem rozbił się polski samolot pasażerski z 96 osobami na pokładzie (udającymi się na uroczystości katyńskie) cały czas mamy do czynienia z odkłamywaniem tej historii. Zginęli wszyscy znajdujący się na pokładzie samolotu, w tym Lech Kaczyński, prezydent RP. To była największa po II wojnie światowej polska tragedia narodowa.

10 kwietnia 2019 r. odśpiewano pieśń „Ojczyzno ma”. Kwiaty pod obeliskiem smoleńskim, stojącym obok kościoła św. Krzysztofa, złożyły delegacje klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Tychach, Klubu Gazety Polskiej w Tychach, przedstawiciel senatora Czesława Ryszki (senator nie mógł przyjść, jego stan zdrowia się pogorszył i, jak usłyszeliśmy, przebywa w szpitalu).

(icz)

Dodaj komentarz