Uczniowie klas I-III wracają do szkół

0
Uczniowie młodszych klas wracają do nauki w szkołach; fot. pl. freepik.com

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej (11 stycznia) Adam Niedzielski, minister zdrowia i Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki ogłosili, że po feriach – 18 stycznia – uczniowie klas I-III wracają do nauki w szkołach.

Jak poinformowano podczas konferencji, decyzję o powrocie uczniów młodszych klas do nauki stacjonarnej konsultowano z kuratorami oświaty, Radą Konsultacyjną ds. Bezpieczeństwa w Edukacji, Głównym Inspektorem Sanitarnym, Ministerstwem Zdrowia.

Jak słyszymy, ryzyko transmisji wirusa w tej grupie wiekowej jest niskie. Trwają też testów przesiewowych na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych. Powrót uczniów klas I-III do szkół odbywał będzie się w reżimie sanitarnym. Wytyczne GIS i MZ w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here