Uczniowie klas maturalnych odebrali świadectwa

0
W I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, fot. powiat pszczyński
Reklama

W piątek, 30 kwietnia, uczniowie klas maturalnych w powiecie pszczyńskim odebrali świadectwa. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa zakończenie roku odbywało się w  grupach.

W III Liceum Ogólnokształcącym w ZS nr 1 w Pszczynie w spotkaniu z uczniami uczestniczył  burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Wszystkim maturzystom złożył życzenia, aby w trakcie zbliżających się matur otrzymali pytania, na które znają odpowiedzi. Wręczył także maseczki z napisem Pszczyna.

W szkołach prowadzonych przez powiat uczniowie otrzymali od w prezencie długopisy z symbolami powiatu pszczyńskiego. – Niech to będzie dowód na to, że jesteśmy z wami w czasie matur. Zatem połamania długopisów – mówili starostowie Barbara Bandoła i Damian Cieszewski.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa zakończenie roku podzielone zostało na grupy.

Jak podaje starostwo pszczyńskie, powiatowe szkoły ponadpodstawowe ukończyło 394 uczniów liceów i techników. W tym: 158 maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, 175 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie (135 z Technikum nr 3 oraz 40 z IV Liceum Ogólnokształcącego), 34 uczniów Technikum nr 1 w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie oraz 27 z Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli. Do matury przystąpi 383 tegorocznych absolwentów.

Reklama

W gronie najlepszych absolwentów szkół powiatowych znaleźli się: Magdalena Walczewska (I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie), Natalia Saja i Karolina Król (PZS nr 2 w Pszczynie), Natalia Szkoda (PZS nr 1 w Pszczynie) oraz Marcin Baraniak (ZSZiO w Woli).

Tegoroczni absolwenci odebrali świadectwa, ale do szkół powrócą już 4 maja. Tego dnia rozpoczynają się pisemne matury z języka polskiego.

(r), źródło: UM Pszczyna, powiat pszczyński

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here