Uczniowski marsz wsparcia nauczycieli

2
Marsz wsparcia nauczycieli pod I LO w Tychach, fot. DL

Uczniowski marsz wsparcia nauczycieli. W poniedziałek 15 kwietnia ok. 40 uczniów uczestniczyło w marszu wsparcia strajkujących nauczycieli. Maszerujący skandowali m.in.: „Wasza wygrana to nasza wygrana”.

Marsz rozpoczął się ok. godz. 11.00 na placu u zbiegu ulic Edukacji i Wejchertów. Jak zauważyliśmy znaczną część uczestników zgromadzenia stanowili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego, którzy już wcześniej, bo 10 kwietnia, stawili się przed budynkiem I LO, by odczytać nauczycielom petycję z poparciem i narysować kredą na chodniku przed szkołą hasło wspierające.

Tym razem uczniowie ruszyli ul. Edukacji. Zatrzymali się przed Zespołem Szkół Specjalnych nr 8. Nieśli transparenty m.in. z hasłem „Wspieramy nauczycieli”. Skandowali m.in. : „Jesteśmy z wami”, „Wasza wygrana to nasza wygrana”. Kolejnymi przystankami na trasie ich pochodu były szkoły: I LO i Zespół Szkół nr 5 (budowlanka). Wyszło im na spotkanie kilku nauczycieli.

Uczniowie wsparli strajkujących nauczycieli

AP

2 KOMENTARZE

 1. Czy ja dziś mógłbym/ mogłabym zorganizować pod Kruczkowskim protest przeciwko „lekceważeniu obowiązku nauczania przez nauczycieli kosztem naszych dzieci”. Czy mogę publicznie powiedzieć nauczycielom: NIE DLA WASZEGO STRAJKU ?
  Teoretycznie tak, w praktyce niestety nie.

  Jakikolwiek publiczny protest przeciwko Waszemu strajkowi, odbiłby się wszak na naszych dzieciach. Tak więc nie ma głosów (wieców/marszu) przeciw strajkowi z uwagi na spodziewane reperkusje i ostracyzm. Tym samym proszę tego typu wieców poparcia nie wykorzystywać jako pałki i argumentu „jakoby rodzice gremialnie popierali strajk”.

  Rodzice przeciwni strajkowi muszą być cicho, gdyż zaszkodziliby swoim dzieciom. Nikt z przeciwników strajku nie odważy się zorganizować protestu pod dajmy na to Liceum Kruczkowskiego i wręczeniu petycji do pani Dyrektor, aby wróciła do pracy i zajęła się tym do czego została mianowana.

  Drodzy nauczyciele, bezwzględnie wykorzystujecie swoją dominującą pozycję…..

  A do Państwa demonstrującego w Tychach. Oczywiście nauczyciele powinni być godnie wynagradzani czego im z całego serca życzę. Tylko skoro byliście już tak blisko Urzędu Miasta… Swoje kroki, pretensje, roszczenia kierujcie właśnie tam.
  Trzydzieści lat zaniedbań w edukacji, wieloletnie zamrażanie płac, lekceważenie postulatów nauczycielskich – to wszystko działo się pod rządami liberałów. Wasze zubożenie to proces wieloletni dokonany pod rządami Unii Wolności, KLD, AWS-u, SLD, PO. Generalnie opcji liberalnej, która rządzi także od zarania miastem Tychy.

  Dlaczego rachunek za wieloletnie zaniedbania ma płacić partia, która krajem rządzi dopiero od trzech lat, a nie ci którzy przez wiele lat Was w te niskie wynagrodzenia wpychali ? Trzeba wszak znać związek przyczynowo – skutkowy…

  Tylko naiwnym uczniakom możecie wieszać makaron za uszami i snuć narrację, jakoby Wasze krzywdy i zubożenie to proces ostatnich trzech lat….

Dodaj komentarz