Udana kwesta

0
Kwesta na cmentarzu w Wartogłowcu 1.11.2016 r.; fot. ZB

Udana kwesta. Ponad 78 tys. zł zebrano podczas tegorocznej kwesty, przeprowadzonej na tyskich cmentarzach – poinformowała Ilona Słomian, prezes Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach.

W tym roku kwestowano na cmentarzach po raz siedemnasty. Zbiórka trwała trzy dni: 29 i 30 października oraz 1 listopada. Organizatorem było Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Kaliksta w Tychach, które poinformowało, że do udziału w kweście zgłosiły się tyskie szkoły: gimnazja nr 2, 3, 4, 5, 11, licea ogólnokształcące nr 1 i 3, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół Sportowych oraz bieruńskie Gimnazjum nr 2. W akcję zbierania datków zaangażowali się m.in. niektórzy tyscy radni.

Październikowa kwesta prowadzona była na cmentarzach komunalnych w Tychach Wartogłowcu oraz Świerczyńcu. W dniu Wszystkich Świętych wolontariuszy z puszkami można było spotkać przy bramach komunalnych nekropolii w Wartogłowcu, Świerczyńcu i na cmentarzach przy tyskich kościołach: św. Marii Magdaleny, Ducha Świętego, Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask w Urbanowicach oraz w Bieruniu na cmentarzu parafii św. Bartłomieja Apostoła.

– Podczas tegorocznej kwesty hospicyjnej zebrano 78 737,46 zł – poinformowała prezes Ilona Słomian. – Bardzo dziękujemy za wasze otwarte serca.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie domu Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here