Udany weekend hokeistów GKS-u Tychy

0
Tyszanie przegrali z JKH GKS Jastrzębie 2:3.

Dwa zwycięstwa odnieśli w ten weekend hokeiści z Tychów. W piątek pokonali w Opolu PGE Orlika, a w niedzielę pewnie ograli JKH GKS Jastrzębie.

W Opolu tyszanie nie pozwolili gospodarzom na zbyt wiele. W pierwszej tercji trafił Adam Bagiński, w drugiej Mateusz Bepierszcz. Na początku trzeciej odsłony podwyższył Kamil Kalinowski. Potem wprawdzie opolanie za sprawą Jarosława Lorka zmniejszyli stratę, ale szybko odpowiedział kolejną bramką Kalinowski. Lorek trafił jeszcze na 2:4, ale ostatecznie tyszanie wywieźli z Opola komplet punktów.

PGE Orlik Opole – GKS Tychy 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
0:1 Adam Bagiński – Michał Woźnica (04:18)
0:2 Mateusz Bepierszcz – Kamil Kalinowski – Bartosz Ciura (30:51)
0:3 Kamil Kalinowski – Radosław Galant – Mateusz Bepierszcz (41:37)
1:3 Jarosław Lorek – Filip Stopiński (49:24)
1:4 Kamil Kalinowski – Mateusz Bepierszcz (50:20)
2:4 Jarosław Lorek – Arkadiusz Kostek – Filip Stopiński (51:26)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura; Galant, Kalinowski, Bepierszcz – Bryk, Kaznadzei; Woźnica, Rzeszutko, Bagiński – Górny, Kolarz; Witecki, Cichy, Szczechura – Kotlorz, Gazda; Jeziorski, Komorski, Kogut.

W niedzielnym spotkaniu tyszanie wyszli na prowadzenie w 10. minucie po trafieniu Michała Woźnicy. Na kolejne bramki kibice musieli poczekać do trzeciej tercji. W 48. minucie podwyższył Jarosław Rzeszutko, a w samej końcówce wynik meczu ustalił Michael Cichy.

Po 16 spotkaniach podopieczni Andreja Gusowa prowadzą w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Tyszanie mają na koncie 43 punkty, oczko więcej niż Cracovia.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
1:0 Michał Woźnica – Jakub Witecki (09:27)
2:0 Jarosław Rzeszutko – Jakub Witecki – Michał Woźnica (47:59)
3:0 Michael Cichy – Alex Szczechura – Mateusz Bryk (59:35)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura; Galant, Kalinowski, Bepierszcz – Bryk, Kaznadzei; Witecki, Rzeszutko, Woźnica – Górny, Kolarz; Guzik, Cichy, Szczechura – Kotlorz, Gazda; Jeziorski, Komorski, Kogut.