Uderzenie w nielegalny hazard

0

W Pszczynie, Pawłowicach i Woli policjanci zabezpieczyli 9 automatów służących do nielegalnych gier hazardowych. Kara 100 tys. zł od jednego takiego urządzenia nie odstraszała właścicieli lokali, którzy bez skrępowania udostępniali je swoim klientom.

Jak poinformowała 15 maja pszczyńska policja, mundurowi zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz funkcjonariuszami służby skarbowej uzyskali informację o nielegalnych automatach do gier hazardowych. W wskazanych przez informatorów lokalach policjanci natrafili w sumie 9 nielegalnych urządzeń.

Jako pierwszy pod lupę wzięto lokal w samym centrum Pszczyny. Kolejne na liście znalazły się te działające w Pawłowicach i Woli. Dostęp do lokali z nielegalnym hazardem nie był tak utrudniony, jak to się zdarzało w przeszłości. Tym razem policjanci nie musieli wchodzić od zaplecza lub w innym zakamuflowany sposób. W każdym z opisywanych przypadków funkcjonariusze zastali w środku obsługujących maszyny pracowników, po trzy nielegalne automaty i korzystające z nich osoby. Wszystkie 9 maszyn wraz z zabezpieczonymi urządzeniami do kredytowania i wypłat znajdują się w magazynach bielskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej.

1 kwietnia 2017 r. weszły w życie nowe przepisy ustawy o grach hazardowych. Teraz, za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary po 100 tys. zł od jednego automatu. Tak wysoką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych maszyn, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here