Uderzył w bariery, dachował, potrącił pieszego

0
Fot. policja

Uderzył w bariery, dachował, potrącił pieszego. Do poważnego wypadku doszło wczoraj (16.10) na DK 1 w Goczałkowicach-Zdroju. Interweniowało pogotowie lotnicze.

Jak podaje rzecznik pszczyńskiej policji, wypadek miał miejsce w okolicach przejścia dla pieszych, przy pobliskim komisie samochodowym. 29-letni kierowca bmw stracił panowanie nad pojazdem, zjechał ze swojego pasa jezdni, uderzył w bariery energochłonne, a następnie dachując wjechał do rowu, gdzie uderzył w ekrany akustyczne. W międzyczasie zahaczył jeszcze oczekującego przy przejściu pieszego.

Jak informuje policja, na szczęście 58-latni pieszy doznał jedynie stłuczenia nogi. W przypadku 29-letniego kierowcy niezbędna była natomiast interwencja pogotowia lotniczego.

–  Z tego, co zdołali ustalić mundurowi, wstępnie wynika, że 58-latek stał przy przejściu, od strony ul. Borowinowej, oczekując na możliwość przejścia na drugą stronę jezdni. W tym samym czasie prawym pasem jedynki w kierunku Bielska-Białej jechał 29-letni kierowca bmw. Nie wiadomo jeszcze, dlaczego stracił panowanie nad swoim autem – relacjonuje rzecznik.  – Pieszy, widząc całe zdarzenie, ratował się ucieczką. To z pewnością uchroniło go przed poważniejszymi skutkami wypadku – dodaje rzecznik.

Utrudnienia w ruchu na tym odcinku DK-1 trwały kilka kwadransów. Było to spowodowane m.in. potrzebą wyłączenia z ruchu dwóch pasów, kiedy po rannego lądował helikopter, i wykonania przez mundurowych dokumentacji fotograficznej oraz szczegółowych oględzin miejsca zdarzenia.

(t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here