Uderzył w wóz strażacki

0
fot. OSP Pawłowice.fb

Uderzył bmw w wóz strażacki, który brał udział w zabezpieczeniu zdarzenia drogowego. Kierowca osobówki w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Wczoraj (9.09) na DK-81 w Pawłowicach doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Jak podaje OSP Pawłowice, około godziny 14.50 strażacy zostali skierowani do zdarzenia, które miało miejsce na jezdni w kierunku Wisły, na wysokości fotoradaru. Doszło tam do dachowania samochodu osobowego. – W tym wypadku poszkodowana została jedna osoba – informuje OSP.

Chwilę później w tym samym miejscu, jak opisują strażacy, „kierujący  bmw wpadł w poślizg i uderzył w samochód pożarniczy OSP Pawłowice”. „W tym zdarzeniu kierujący pojazdem osobowym został zakleszczony. W stanie krytycznym został przetransportowany do szpitala. Nikt z naszych strażaków nie ucierpiał. Ruch w tym miejscu był zablokowany przez około 2h” – podała OSP Pawłowice.

fot. OSP Pawłowice/fb

Jak nam relacjonuje sierż. szt. Szymon Czysz z KPP w Pszczynie, ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-letni kierowca bmw  stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery energochłonne, a następnie lewą stroną samochodu uderzył w tył wozu strażackiego.

– Z przekazanych mi informacji wynika, że mężczyzna ten w stanie ciężkim trafił do szpitala – potwierdza oficer prasowy.

W działaniach brały udział: OSP Pawłowice, PSP Pszczyna, PSP Jastrzębie-Zdrój, ZRM Jastrzębie-Zdrój, policja z Pszczyny i Pawłowic.

fot. OSP Pawłowice/fb

(t), fot. OSP Pawłowice/fb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here