Ukradł figurkę z kościoła. Jak się tłumaczył?

0
Odzyskana figurka z kościoła pw. św. Bartłomieja w Bieruniu, fot. KPP Bieruń

Bieruńscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę i odzyskali figurkę, którą dwa dni wcześniej ukradł z kościoła pw. św. Bartłomieja w Bieruniu. Warta blisko 4 tys. złotych rzeźba modlącego się chłopca wróciła już przed ołtarz.

Jak podaje bieruńska policja, do kradzieży jednej z ustawionych przed ołtarzem figurek dzieci fatimskich – modlącego się chłopca – doszło w poniedziałek 15 czerwca około godz. 12.30. Zawiadomienie w tej sprawie złożył proboszcz parafii.

– Policjanci z wydziału kryminalnego od razu przystąpili do działania. Śledczy szybko ustalili podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Wczoraj o 7.00 zatrzymali 32-latka, u którego w mieszkaniu znajdowała się skradziona rzeźba. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa. Wyjaśnił, że będąc w kościele, uwierzył w to, jakoby stojąca przed ołtarzem figurka miała przynieść mu szczęście i dlatego zabrał ją do domu – relacjonuje rzecznik policji.

Warta prawie 4 tys. zł rzeźba wróciła na swoje miejsce, a sprawca kradzieży usłyszał zarzut. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Proboszcz parafii pw. Świętego Bartłomieja w Bieruniu podziękował mundurowym za szybką i skuteczną reakcję.

(t), źródło: KPP Bieruń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here