Ukradł przechodniowi telefon

0
Podejrzany zatrzymany przez policję, fot. KPP Mikołów

Policjanci łaziskiego komisariatu zatrzymali 36-latka podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego. Mężczyzna tłumaczył się, że wpadł w finansowe tarapaty i w ten sposób (za pomocą kradzionego telefonu) chciał zwrócić zaciągnięty u znajomego dług.

Jak informuje rzecznik mikołowskiej policji, 36-letni mieszkaniec Łazisk Górnych znany jest policjantom od dłuższego czasu. Dał się pozna,  będąc uczestnikiem niejednej policyjnej interwencji. Tym razem mężczyzna wpadł na pomysł uregulowania swoich długów i postanowił wykorzystać do tego telefon. Tyle że… nie swój.

Jak relacjonuje policja, w poniedziałek (22 lutego) późnym popołudniem na ulicy Wyrskiej, przed oknami jednego z budynków podszedł do przypadkowego człowieka i wyrwał mu z ręki telefon komórkowy.

Wezwani na miejsce policjanci, na podstawie przedstawionego przez pokrzywdzonego rysopisu, szybko skojarzyli, że sprawcą może być 36-letni łaziszczanin. Po kilkunastu minutach człowiek ten był w rękach mundurowych.

Trafił do policyjnej izby zatrzymań, a następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży. Zgodnie z Kodeksem karnym mieszkańcowi Łazisk Górnych grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali także telefon i przekazali go właścicielowi.

(t), źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here