Unia znów stanęła GKS-owi na drodze do finału Pucharu Polski

0
GKS Tychy (białe stroje) od dwóch lat nie potrafi awansować do finału Pucharu Polski; fot. Łukasz Sobala

Hokeiści GKS Tychy ulegli w półfinale Pucharu Polski Re-Plast Unii Oświęcim 1:3 i to rywale „zza miedzy” po raz drugi z rzędu zagrają o zwycięstwo w rozgrywkach, a ich rywalem będzie tak, jak w zeszłym roku, JKH GKS Jastrzębie.

Co ciekawe, oświęcimianie w zeszłym roku w półfinale również pokonali tyszan. Zaś GKS Tychy, najbardziej utytułowana w tych rozgrywkach drużyna, od 2018 r. nie potrafi awansować do finału. Jak to wyglądało tym razem?

Po pierwszych okazjach dla Unii do głosu doszedł GKS i od razu wyszedł na prowadzenie. Filip Komorski objechał bramkę gości i w 13. minucie sprytnie wtoczył krążek do bramki strzeżonej przez Clarke’a Saundersa.

Podrażnieni Unici po nieco ponad minucie wyrównali – zrobił to Danił Oriechin po podaniu Teddy’ego Da Costy. Kolejna bramka wpadła dopiero pod koniec drugiej tercji, a z przebiegu meczu wypadało, że bardziej zasłużył na nią GKS.

Ekipa mistrzów Polski niemal całe 20 minut dominowała, ale mimo gry w przewadze i kontrolowania przebiegu meczu, nie pokonali bramkarza rywali. Unia na czternaście sekund przed końcem tercji wyszła na prowadzenie po bramce Luki Kalana.

Tyszanie atakowali, ale nic z tego nie wynikało. Blisko był Jason Seed – obrońca Trójkolorowych uderzył jednak w poprzeczkę. Unia wykorzystała jednak grę w przewadze i dobiła GKS golem na 3:1 Da Costy.

W drugim półfinale JKH GKS Jastrzębie pokonało Energę Toruń 3:0.

28 grudnia 2020, Stadion Zimowy w Tychach
GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Bramki: 1:0 Komorski (Martin) 12:25; 1:1 Oriechin (Da Costa, Sherbatov) 13:46; 1:2 Kalan (P. Noworyta, McKenzie) 39:46; 1:3 Da Costa (Glenn, Sherbatov) 51:22, +1

GKS Tychy: Murray – Biro, Pociecha; Jeziorski, Komorski, Gościński – Ciura, Mesikammen; Witecki, Galant, Krzyżek – Martin, Seed; Wronka, Cichy, Mroczkowski – Bizacki; Dupuy, Rzeszutko, Marzec, Kogut.

Unia: Saunders – Glenn, Luza; McKenzie, Kalan, Koblar – Zatko, Bezuska; Sherbatov, Da Costa, Oriechin – M. Noworyta, P. Noworyta; Piotrowicz, Trandin, Malicki – S. Kowalówka, Krzemień, Przygodzki, Prusak.

Minuty karne: 6-6.