Unikając zderzenia z jedną ciężarówką, najechał na drugą

0
Samochód marki Volvo po wypadku; fot. KMP Tychy/112Tychy.pl

Unikając zderzenia z jedną ciężarówką, najechał na drugą. Groźny wypadek na ul. Turyńskiej w Tychach z udziałem osobowego volvo i dwóch dużych ciężarówek. Dwie osoby zostały ranne. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Do wypadku doszło 26 maja około godziny 14.25 w rejonie skrzyżowania ul. Turyńskiej z ul. Samochodową.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 32-letni kierowca samochodu ciężarowego marki DAF jadący ul. Turyńską w kierunku Bierunia,chcąc wykonać manewr skrętu w lewo w ul. Samochodową, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy osobowego volvo, który jechał ul. Turyńską w kierunku Tychów.

Fot. KMP Tychy/112Tychy.pl
Fot. KMP Tychy/112Tychy.pl

 

 

 

 

 

24-letni kierowca volvo, próbując uniknąć zderzenia z ciężarówką DAF, odbił autem w prawą stronę i najechał na ciężarówkę marki Iveco, która stała na wyjeździe z ul. Samochodowej na ul. Turyńską w stronę Tychów.

W następstwie wypadku, 34-letni pasażer volvo w stanie ciężkim oraz 28-letni kierowca samochodu ciężarowego iveco zostali przetransportowani do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz karetką pogotowia ratunkowego.

Decyzją obecnej na miejscu prokurator, 32-letniemu kierowcy ciężarówki marki DAF zostało zatrzymane prawo jazdy, a osobowe volvo i ciężarowy DAF zostały zabezpieczone. Kierowcy obu tych pojazdów byli trzeźwi.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego wypadku i apelują o ostrożność na drodze oraz o jazdę zgodą z przepisami, a także stosowanie zasady ograniczonego zaufania co do pozostałych uczestników ruchu drogowego.

(J); źródło: KMP Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here