Uniwersytet Trzeciego Wieku na razie online

0
fot. Steve Buissinne z Pixabay

Uniwersytet Trzeciego Wieku Filia Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Tychach rozpoczyna 15 lutego semestr wiosenny. Z uwagi na epidemię koronawirusa nauka odbywać się będzie w systemie hybrydowym.

Tyski Uniwersytet Trzeciego Wieku działa od października 2007 roku. Jak informuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, początkowo w zajęciach uczestniczyło ok. 600 seniorów. Obecnie liczba słuchaczy zwiększyła się do ponad 1450. Tym samym tyski UTW należy do jednych z największych w Polsce.

– W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych słuchaczy w pierwszej kolejności uruchomione zostaną zajęcia online – mówi Joanna Kucz-Pieczka, kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tychach, Filia Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. – Miesiąc później, jeśli będzie taka możliwość, ruszą zajęcia stacjonarne oraz sportowe.

Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, informuje, że od 15 lutego do 28 maja online realizowane będą zajęcia językowe dla grup średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych (angielski, włoski, niemiecki, rosyjski) oraz spotkania w ramach sekcji wokalno-muzycznej. Natomiast od 15 marca do 25 czerwca na UTW planowane są zajęcia stacjonarne. Chodzi o: turystykę, sekcję kulturalno-literacką, rękodzieło, florystykę i decoupage, język angielski, język francuski, język hiszpański, brydż, podstawy obsługi komputera. W Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” zaplanowano zajęcia z rysunku. Od 15 marca do 25 czerwca, jak słyszymy, realizowane będą także zajęcia sportowe – marsze z elementami gimnastyki oraz nordic walking.

– Jeśli sytuacja nadal nie pozwoli nam na uruchomienie zajęć stacjonarnych, przejdziemy na system zajęć online oraz konspektów umieszczanych na stronie internetowej – uprzedza Joanna Kucz-Pieczka.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here