Upadła księgarnia. Ma być czytelnia z kawą

0
Była księgarnia przy Piastowskiej, fot. RB

Upadła jedyna księgarnia w centrum Pszczyny, przy ul. Piastowskiej. Jak zapowiadają władze Pszczyny, ma tam powstać czytelnia z kawą (po sąsiedzku jest biblioteka).

Kto zna trochę Pszczynę, wie, że księgarnia była w tym miejscu od wielu lat. Puste pomieszczenia (zresztą pobliskiej piekarni też) to smutny widok.

Temat upadku księgarni pszczyńskiej pojawił się na spotkaniu członków Rady Programowej Muzeum Prasy Śląskiej – 10 marca w Izbie u Telemanna. W skład tej rady wchodzą m.in. prof. Julian Gembalski, prof. Jan Malicki i prof. Dariusz Rott. Obecna na zebraniu wiceburmistrz Barbara Sopot-Zembok poinformowała, że budynek byłej księgarni należy do miasta. Jest pomysł, by nadal tam było miejsce związane z książką – czytelnia (po sąsiedzku jest biblioteka) z możliwością wypicia kawy. Jeden z profesorów zaproponował, by były tam zbiór książek związanych z Pszczyną, ogólnodostępne komputery.

Wiceburmistrz zapowiedziała, że na Narodowe Czytanie (co roku organizuje je biblioteka) czytelnia z kawą powinna już funkcjonować.
(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here