Uprowadzili i pobili 15-latka

0
Jeden z zatrzymanych porywaczy; fot. KPP Mikołów

Uprowadzili i pobili 15-latka. Dziś (13 czerwca) policja poinformowała o uprowadzeniu i pobiciu 15-latka przez grupę młodych mężczyzn. Do zdarzenia doszło w centrum Mikołowa.

Jak informuje nas mł. asp. Klaudia Kempa z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, 4 czerwca w rejonie ulicy Młyńskiej samochód z grupą młodych mężczyzn podjechał do 15-letniego mikołowianina. Jak słyszymy od mł. asp. Kempy, zażądali oni od nastolatka 500 zł, po czym siłą wciągnęli go do samochodu. Następnie mikołowianin przewieziony został do lasu w okolicy Gliwic i tam dotkliwie pobity. Z obrażeniami głównie twarzy trafił do szpitala.

Już następnego dnia (5 czerwca) mikołowscy policjanci ustalili siedmioosobową grupę przestępców i dokonali pierwszych zatrzymań. Okazało się, że sprawcami byli mieszkańcy powiatu gliwickiego w wieku od 16 do 21 lat.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego i czynności wykonanych przez mikołowską prokuraturę, sąd tymczasowo aresztował sześciu sprawców. Najmłodszy – decyzją gliwickiego sądu rodzinnego – trafił do schroniska dla nieletnich. Za przestępstwo pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem podejrzanym grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here