Uprzywilejowanie dzieci zaszczepionych. Tym razem w żłobkach i klubach

1
fot. ilustr. lavaki z Pixabay

Rada Miasta Tychy we wczorajszej (27 lutego) uchwale zaleciła, by do żłobków i klubów dziecięcych na terenie gminy w pierwszej kolejności przyjmowane były dzieci zaszczepione.

27 lutego obradowała Rada Miasta Tychy. Podjęła uchwałę w sprawie realizacji obowiązku szczepień ochronnych dzieci przyjmowanych do żłobków i klubów dziecięcych działających na terenie miasta Tychy (20 głosów było – za, 0 – przeciw, 2- wstrzymujące się).

„Mając na celu konieczność ochrony zdrowia mieszkańców oraz zwalczania zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi zaleca się przyjmowanie do żłobków oraz klubów dziecięcych działających na terenie miasta Tychy w pierwszej kolejności dzieci, które mają wykonane obowiązkowe szczepienia ochronne, zgodnie z aktualnym Programem Szczepień Ochronnych oraz dzieci, które nie mogły zostać zaszczepione zgodnie z Programem w związku z przeciwwskazaniami medycznymi” – czytamy w uchwale, która weszła w życie z dniem podjęcia, czyli obowiązuje od 27 lutego 2020 r.

– Rodzice, ubiegając się o przyjęcie dziecka do żłobka czy klubu dziecięcego, będą składać oświadczenie dotyczące szczepień – informuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy. – Jeśli w konkretnych przypadkach istnieją przeciwwskazania medyczne w tym zakresie, wówczas takie dziecko jest „usprawiedliwione”.

Wprowadzenie przywileju pierwszeństwa w przyjęciu dziecka do żłobka lub klubu dziecięcego, to kontynuacja wcześniej podjętych działań w tym zakresie. W grudniu 2019 r. tyscy radni przyjęli uchwałę premiującą szczepione dzieci podczas rekrutacji do publicznych przedszkoli.

– Zmiana w zasadach rekrutacji do publicznych przedszkoli polegała na tym, że „kandydaci, którzy przeszli obowiązkowe bezpłatne szczepienia ochronne lub posiadają długotrwałe odroczenie obowiązkowego szczepienia ochronnego” mogą liczyć na 9 punktów w czasie naboru – wyjaśnia E. Grudniok.

(pp)

Zaszczepione dzieci uprzywilejowane przy naborze do przedszkoli

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here