Usiłował zabić sąsiada

0
Zatrzymany nożownik; fot. KPP Mikołów
Reklama

Podczas zakrapianej alkoholem imprezy między sąsiadami doszło do kłótni o pieniądze. Wtedy jeden z nich zadał drugiemu cios nożem.

60-latek ugodził rówieśnika nożem kuchennym, a po ataku rzucił narzędzie zbrodni na podłogę i nie przejmując się losem kompana, spokojnie siedział w mieszkaniu.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór 7 lutego w Łaziskach Górnych. Miejscowi policjanci otrzymali zgłoszenie o rannym mężczyźnie w jednym z budynków mieszkalnych.

Po przybyciu na miejsce mundurowi udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu. Zatrzymany mężczyzna niewiele pamiętał, na co zapewne miała wpływ ilość wypitego alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Agresor trafił do izby zatrzymań, a jego kompan z poważnymi, zagrażającymi życiu obrażeniami, do mikołowskiego szpitala.

60-latek prowadzony do Prokuratury Rejonowej; fot. KPP Mikołów

9 lutego przed 60-latek trafił do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa. Prokurator przychylił się do wniosku policji o tymczasowy areszt. Nożownikowi grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama

(JJ), źródło: KPP Mikołów

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here