Uszkodzony gazociąg. Ewakuowali ponad 200 uczniów

0
Uszkodzony gazociąg w pobliżu szkoły w Rudziczce (gmina Suszec), fot. KP PSP Pszczyna

Operator koparki uszkodził gazociąg w Rudziczce (gmina Suszec) przy ul. Woszczyckiej. Trzeba było ewakuować 206 uczniów i 32 nauczycieli z pobliskiej szkoły.

Do zdarzenia doszło wczoraj (25.10) około południa. Jak informuje st. kpt. Mateusz Caputa z KP PSP Pszczyna o godz. 12.20 strażacy otrzymali zgłoszenie o uszkodzonym gazociągu w Rudziczce przy ul. Woszczyckiej. – W związku z zagrożeniem przed przybyciem zastępów ratowniczych dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przeprowadziła ewakuację 206 uczniów oraz 32 osób personelu. Po przybyciu na miejsce straży pożarnej stwierdzono silny wypływ gazu ziemnego z rurociągu średniego ciśnienia. Obecny na miejscu operator koparki poinformował, że w wyniku nieostrożności uszkodził gazociąg – relacjonuje rzecznik straży.
Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu rozpoznania działania strażaków polegały na rozstawieniu kurtyn wodnych, określeniu i wyznaczeniu stref niebezpiecznych oraz ewakuacji jednej osoby z budynku jednorodzinnego. Przybyłe na miejsce pogotowie gazowe zamknęło instalacje. Po zatrzymaniu emisji gazu teren i pobliskie obiekty zostały sprawdzone. Nie stwierdzono zagrożenia. Ewakuowane osoby mogły wrócić do budynków.
Działania zakończyły się około godziny 14.00, uczestniczyły w nich 3 zastępy z JRG w Pszczynie, 2 zastępy z JRG w Żorach, 1 zastęp z OSP w Suszcu, a także pogotowie gazowe i policja.
Źródło: KP PSP Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here