Uszkodzony gazociąg – nie ma już zagrożenia

0
fot. UM Pszczyna

Jak informuje Urząd Miejski w Pszczynie, nie ma już zagrożenia związanego z uszkodzeniem gazociągu w pobliżu szkoły na osiedlu Stara Wieś w Pszczynie.

Jak podał Urząd Miejski w Pszczynie, w wyniku prowadzenia prac ziemnych na jednej z posesji w sąsiedztwie szkoły na os. Stara Wieś doszło do uszkodzenia gazociągu. Dyrekcja szkoły natychmiast zarządziła ewakuację wszystkich dzieci. Na miejscu pojawiło się siedem zastępów straży pożarnej, policja, a także pogotowie gazowe. Referat Zarządzania Kryzysowego uruchomił transport autobusowy dla dzieci znajdujących się w placówce. Pogotowie gazowe odcięło dopływ gazu na odcinku, w którym pojawiła się awaria.

Jak informuje UM, po sprawdzeniu stężeń w pomieszczeniach szkoły dzieci powróciły na lekcje. Odwołano także transport sześciu autokarów, które były już w trasie.

– Bardzo dziękuję Grzegorzowi Kołoczkowi, komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, za koordynację akcją. Podziękowania za szybkie działanie kieruję także do strażaków, policji, pracowników pogotowia gazowego, wszystkich służb będących na miejscu, a także dyrekcji i pracowników szkoły za bardzo sprawne przeprowadzenie ewakuacji. Jednocześnie apeluję do dzieci i młodzieży, aby ćwiczenia związane z ewakuacją i bezpieczeństwem traktować poważnie. Dzisiejsza sytuacja pokazuje, że w przypadku zagrożenia wszyscy muszą zachować spokój – powiedział burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

O zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

(t)

Uszkodzony gazociąg. Ewakuacja szkoły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here