Utrudnienia w Pszczynie. Ulica Szymanowskiego w przebudowie

0
fot. powiat pszczyński

Trwa remont prawie półkilometrowego odcinka ul. Szymanowskiego w Pszczynie. W związku z pracami od 8 sierpnia (poniedziałek) obowiązywać będą objazdy.

Jak informuje starostwo pszczyńskie, prace remontowe wymagają całkowitego zamknięcia przejazdu na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką do skrzyżowania z ul. Chopina. Dlatego też od poniedziałku (8 sierpnia) obowiązywać będą objazdy ulicą Staromiejską i Żorską (dojazd do sklepu możliwy będzie ul. Francuską). Ulica zamknięta będzie do końca sierpnia, później prace będą prowadzone „pod ruchem”, czyli zapewniony zostanie przejazd.

Starostwo podaje, że pierwsze prace związane z przebudową ul. Szymanowskiego w Pszczynie rozpoczęły się końcem czerwca, kiedy wykonano odwodnienie drogi. – W najbliższych dniach zakończone zostaną roboty związane z wykonaniem krawężników po stronie północnej. Następnie inwestycja wejdzie w kolejną fazę – przebudowane zostanie skrzyżowanie (wykonawca wybuduje prawoskręt” przy skrzyżowaniu z DW935) oraz ułożony zostanie pakiet warstw bitumicznych – informuje rzecznik starostwa.

fot. powiat pszczyński
fot. powiat pszczyński

Wartość całej inwestycji to ponad 630 tys. zł. Zadanie obejmuje przebudowę jezdni, chodników, istniejących zjazdów, kanalizacji deszczowej, budowę zatoki autobusowej i montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponadto, odnowione zostanie oznakowanie poziome i pionowe.

– Remonty rozpoczęliśmy w wakacje, tak by nie kolidowały z zajęciami w największej powiatowej szkole – PZS nr 2. Przy samej szkole również prowadzimy prace – wykonywane są parkingi i droga dojazdowa za budynkiem internatu – informuje starosta pszczyński Paweł Sadza.

źródło: powiat pszczyński

 

źródło: powiat pszczyński
źródło: powiat pszczyński

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here