Uwaga na faceta z jajami

0

W Pszczynie pojawił się mężczyzna, który oferuje starszym mieszkańcom sprzedaż po atrakcyjnych cenach jajek, jabłek i ziemniaków. 6 grudnia policjanci odnotowali przypadek, kiedy ów mężczyzna, pod pozorem możliwości nabycia u niego towaru, okradł 80-latkę z osiedla Siedlice.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że w godzinach porannych nieznany mężczyzna zapukał do jej drzwi. Chciał rozmienić pieniądze, ponieważ nie miał drobnych, żeby wydać resztę jej sąsiadce. Sprzedający nie omieszkał zaproponować również sprzedaż jajek pokrzywdzonej. Kobieta zgodziła się i sięgnęła po pieniądze do saszetki, którą miała ukrytą w jednej z półek. W tym samym momencie, mężczyzna zaoferował także jabłka i ziemniaki. Zaznaczył jednak, że musi po nie zejść na dół. Pokrzywdzona przystała i na tę propozycję. Chcąc mieć do czego przepakować zakupy poszła do kuchni po siatki i wiaderka. Niestety, kiedy ponownie weszła do przedpokoju mężczyzny już nie było. Zginęły również jej pieniądze z saszetki. Na klatce pozostało jedynie wiaderko z jajkami, które porzucił nieuczciwy sprzedawca.

Z informacji policja wynika, że ów mężczyzna grasuje także w sąsiednich miejscowościach (pisaliśmy o podobnym przypadku w Łaziskach Górnych, gdzie okradziona została 74-latka). Pszczyńska komenda zwraca się z prośbą do każdego, kto jest w stanie przekazać jakiekolwiek informacje na temat tego mężczyzny o kontakt z policjantami wydziału prewencji – tel. 32 44 93 261 lub z końcówką 260.

W przypadku, gdyby ktoś taki znowu pojawił się na którymkolwiek z pszczyńskich osiedli i jego zachowanie wydawałoby się dalece podejrzane prosimy o kontakt z dyżurnym komendy. Można dzwonić przez całą dobę wybierając numer telefonu 32 44 93 200 lub alarmowy 997.

Źródło: KPP Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here