Uwaga, oszuści znów zaatakowali! Starsza pani straciła oszczędności życia

0
źródło: KMP Tychy

72-letnia tyszanka straciła oszczędności swojego życia. Uwierzyła oszustom podszywającym się pod policjantów.

Jak podaje tyska policja, 10 kwietnia oszukana została mieszkanka Tychów. Przestępcy, podając się za funkcjonariuszy policji, przekonali ją, że jest prowadzona policyjna akcja i koniecznie musi przekazać im swoje wszystkie oszczędności, które ma zgromadzone na koncie.

– W związku z tym dokładnie poinstruowana kobieta poszła do banku i wypłaciła 20 tys. złotych. Seniorka przez cały czas była telefonicznie przekonywana przez oszusta, że jest obserwowana przez przestępców i że ma robić dokładnie to, co jej rzekomy policjant powie. Tym sposobem kobieta przekazała pieniądze „kurierowi” i straciła swoje oszczędności – relacjonuje rzecznik KMP Tychy.

W związku z oszustwami „na policjanta” mundurowi apelują do mieszkańców, by przestrzec ich przez takimi zdarzeniami.

Sposoby działania przestępców wyłudzających pieniądze są bardzo podobne. Zazwyczaj dzwonią do wybranej ofiary i opowiadają historię, która ma przekonać do szybkiego przekazania gotówki. Oszuści podają się za różne osoby – policjantów, pracowników poczty, członków rodziny. Pytają czasem o wysokość emerytury lub o pieniądze posiadane w domu i na kontach bankowych.

Policja przypomina, że funkcjonariusze:

NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie.

– NIGDY nie pytają seniorów, czy mają pieniądze, w jakiej walucie i w jakiej wysokości.

NIGDY nie proszą o przekazywanie pieniędzy nieznanym osobom.

Policjanci apelują, by w trakcie spotkań rodzinnych rozmawiać z seniorami o tym, jak działają oszuści i jak należy się zabezpieczyć, by nie paść ofiarą przestępstwa.

(t), źródło: KMP Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here