Uwiązali psa i odjechali srebrną mazdą

0
Porzucony przez właścicieli pies rasy Husky; fot. KPP Pszczyna

Pszczyńscy policjanci zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu okoliczności związanych z porzuceniem w Suszcu psa rasy Husky.

Jak informuje policja, zdarzenie miało miejsce w sobotę 25 maja br. przy fontannie znajdującej się na ul. św. Jana w Suszcu. Mieszkająca w pobliżu kobieta widziała jak kobieta i mężczyzna wysiedli z samochodu (srebrna mazda 6) i przez chwilę spacerowali z psem. Potem odjechali, ale już bez czworonoga.

Kobieta, która była świadkiem porzucenia psa, zaopiekowała się zwierzęciem. Postanowiła, że jeżeli do poniedziałku 27 maja po husky’ego nie zgłoszą się właściciele, to zgłosili fakt porzucenia psa w Urzędzie Gminy. Niestety nie zdążyła, ponieważ husky uciekł. Ostatecznie kobieta  o wszystkim poinformowała policję.

Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat powyższego zdarzenia, samego psa lub jego właścicieli proszeni są o kontakt z sierżant sztabową Moniką Szromczyk – tel. 32 449 32 78, email: monika.szromczyk@pszczyna.ka.policja.gov.pl.

W tej sprawie prowadzone jest postępowanie w oparciu o art. 35 ust. 1 Ustawy o ochronie zwierząt (znęcanie się nad czworonogiem).

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here