W Boże Narodzenie pijany przyjechał do kościoła

0
fot. Śląska policja

Do nietypowej sytuacji doszło w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia przed kościołem w miejscowości Gostyń. Policjanci z drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który przyjechał na mszę św. samochodem i może być pod wpływem alkoholu.

Jak informuje sierż. sztab. Ewa Sikora z mikołowskiej policji, w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, około godz. 17.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie, że na parkingu przed kościołem w Gostyni ujęto mężczyznę, który przyjechał na mszę św. samochodem będąc prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu.

68-letni mężczyzna był bardzo agresywny wobec policjantów. Wyzywał ich, odmawiając jednocześnie poddania się badaniu na zawartość alkoholu. Kiedy stróże prawa podjęli decyzję o zatrzymaniu 68-latka, ten zaczął ich szarpać, usiłował kopać i odmawiał wykonywania wszelkich poleceń.

Agresor zamiast do kościoła, trafił więc do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. 26 grudnia usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, za co grozi mu do 3 lat więzienia. Toczy także postępowanie w sprawie kierowania przez 68-latka pojazdem w stanie nietrzeźwości. W trakcie wykonywanych czynności mężczyźnie pobrano krew do badań. Od ich wyniku zależeć będzie dalszy los mieszkańca Gostyni.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here