W Chełmie Śląskim znane firmy straciły 100 tys. zł

0
Fot. KPP Bieruń

Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z bieruńskimi śledczymi zwalczającymi przestępczość gospodarczą odkryli w magazynie sklepu internetowego w Chełmie Śląskim ponad tysiąc sztuk akcesoriów telefonicznych z podrobionym logo znanych światowych marek.

Jak poinformowała 9 września bieruńska policja, funkcjonariusze ustalili, że na jednym z serwisów internetowych sprzedawany jest podrobiony sprzęt elektroniczny. Mundurowi wkroczyli do magazynu sklepowego mieszczącego się w Chełmie Śląskim. Jak się okazało, znajdował się tam towar z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych producentów. Policjanci zabezpieczyli 1076 przedmiotów, w tym baterie telefoniczne, kable USB, słuchawki, ładowarki czy obudowy telefonów.

Szkody firm, których logo nielegalnie wykorzystano, szacuje się na blisko 100 tys. zł. W sprawie tej wszczęto dochodzenie pod nadzorem mysłowickiej prokuratury. Właścicielowi sklepu internetowego za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym, grozi wysoka grzywna, a nawet 2 lata więzienia.

Źródło: KPP Bieruń

Dodaj komentarz