W drodze na nocną służbę zatrzymał pijanego kierowcę

0
fot. RB

Policjant patrolówki z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych, na co dzień mieszkający w Kobiórze, jechał na nocną służbę. Po drodze postanowił wstąpić do miejscowego sklepu. W tym samym czasie na zakupy przyjechał młody, wyraźnie nietrzeźwy mężczyzna. Pijany kierowca został przez policjanta ujęty i przekazany pszczyńskiej drogówce.

Jak podaje rzecznik mikołowskiej policji, do ujęcia nietrzeźwego kierowcy doszło w minioną sobotę (17 kwietnia) około godziny 20.30 w Kobiórze na ulicy Centralnej. Pełniący służbę w Komisariacie Policji w Łaziskach Górnych st. post. Mateusz Czech właśnie jechał na służbę. Postanowił wejść jeszcze do pobliskiego sklepu. Kiedy parkował, pod sklep podjechał samochód bmw. Wysiadł z niego młody mężczyzna, który chwiejnym krokiem wszedł do sklepu i bełkotliwą mową zwrócił się do ekspedientki.

– Policjant natychmiast ujął nietrzeźwego kierowcę i zadzwonił po wsparcie pszczyńskiej policji. Mundurowi z drogówki poddali mężczyznę badaniu alkomatem. Wynik był spory — ponad 2 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje rzecznik.

– Przykład ten jest kolejnym dowodem na to, że wstępując w szeregi policyjnej formacji, służbę pełni się 24 godziny na dobę. Szybka i jedyna słuszna w tej sytuacji reakcja łaziskiego policjanta zakończyła niebezpieczną podróż pijanego 23-latka. Obywatel Ukrainy stracił prawo jazdy. Z uwagi na brak badań technicznych pojazdu policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny samochodu. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności – informuje policja.

(t), źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here