W jaki sposób zatrzymano kierowcę z Mikołowa, który uciekł z miejsca wypadku

0
Zatrzymany 32-latek; fot. KPP Mikołów
Reklama

Wiemy w jakich okolicznościach zatrzymano kierowcę z Mikołowa, który śmiertelnie potrącił kobietę na pasach i uciekł z miejsca wypadku.

Przypomnijmy, że do śmiertelnego wypadku na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło 18 września po godzinie 5.00 w Mikołowie Śmiłowicach na trasie DK 44 (tuż przy skrzyżowaniu ulic: Gliwickiej, Górnośląskiej i Jesionowej). Jak ustalili policjanci, 41-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej przechodziła przez jezdnię mimo czerwonego światła. Prowadzona przez zespół pogotowia ratunkowego reanimacja poszkodowanej nie przyniosła pozytywnego skutku i życia pieszej nie udało się uratować. Kierowca, który potrącił kobietę uciekła z miejsca zdarzenia.

Policja intensywnie poszukiwała kierowcę, prowadząc działania operacyjne, apelując do świadków wypadku i do samego uciekiniera. Mężczyznę udało się namierzyć i zatrzymać 21 września około godziny 18.00.

Kierowca z Mikołowa bez zarzutów. Zwrot w sprawie śmiertelnego wypadku

Jak poinformowała nas młodsza aspirant Ewa Sikora, rzecznik prasowa Komendy Policji w Mikołowie, poszukiwany kierowca został zatrzymany w swoim domu. Okazało się, że mieszka w sołectwie Śmiłowice, niedaleko miejsca wypadku. – Nie stawiał oporu policjantom. Przyznał, że jechał tą trasą i brał udział w zdarzeniu drogowym. Wracał wówczas z pracy, z Gliwic – mówi Ewa Sikora.

Reklama

Mundurowi dotarli do kierowcy dzięki dwóm tropom. Po pierwsze na miejscu wypadku pozostały fragmenty karoserii samochodu. Na niektórych widoczne były numery seryjne. Poprzez kontakt m.in. z samochodowymi dilerami udało się ustalić, że mężczyzna poruszał się ciemną skodą fabia II (rocznik 2011-2015) lub roomster (rocznik 2011-2015). – Drugim tropem było obraz z kamery, która zarejestrowała auto – mówi rzecznik policji, nie ujawniając czy był to zapis z kamery prywatnej czy też zainstalowanej na infrastrukturze drogowej.

Jak słyszymy od rzecznik KPP Mikołów, 22 września przeprowadzono sekcję zwłok śmiertelnie potrąconej kobiety, a dziś (23 września) 32-letni kierowca został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie.

Skontaktowaliśmy się z Alicja Domańską, zastępcą prokuratora rejonowego w Mikołowie, aby zapytać, czy i jakie zarzuty przedstawiono mężczyźnie. Prokurator Domańska zapowiedziała, że informacji w tej sprawie udzieli jutro (24.09).

(J)

[FILM] Zatrzymano poszukiwanego kierowcę, który potrącił śmiertelnie kobietę na przejściu dla pieszych

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here