W pociągach Kolei Śląskich będzie można płacić kartą za bilet

1
Elf2 do Tychów Lodowiska, fot. Koleje Śląskie

Koleje Śląskie wdrażają system płatności kartą w swoich pociągach. Na razie bezgotówkowe kupienie biletu będzie możliwe u konduktora. W przyszłości KŚ nie wykluczają instalacji specjalnych terminali w wagonach.

Do tej pory bilety Kolei Śląskich można kupić tradycyjnie – w kasie biletowej na dworcu, biletomacie, wyznaczonych punktach w miastach, w salonikach prasowych Kolportera i wreszcie w pociągu u konduktora, ale tylko za gotówkę. Istnieje też możliwość nabycia biletu przez Internet (e-podróżnik, e-KŚ) lub aplikację mobilną.

Jeśli jednak ktoś wsiadł do pociągu Kolei Śląskich bez kupionego biletu, a nie miał przy sobie gotówki, był w kłopocie. Groził mu mandat za jazdę na gapę. Wkrótce tego problemu już nie będzie.

Jak informuje nas Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich, spółka wprowadza w swoich pociągach możliwość płacenia kartą u konduktora. – Mamy wyłonionego wykonawcę i operatora usługi. Przetestowaliśmy już mobilne terminale. W lipcu będziemy szkolić pracowników jak je obsługiwać. Niestety, z powodu pandemii i okresu urlopowego, to trochę potrwa. Płatności kartą planujemy wprowadzić od września br. – mówi Tomasz Musioł.

Koleje Śląskie nie wykluczają też wyposażenia swoich składów w bezobsługowe terminale do płatności elektronicznych za bilet. – To jednak wymaga m.in. szczegółowych uzgodnień z producentem wagonów. Montaż takiej instalacji to ingerencja w ich konstrukcję, a to wiąże się z groźbą utraty gwarancji na składy – dodaje rzecznik KŚ.

(J)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here