W Pszczynie placówki oświatowe zamknięte do 7 czerwca

0
fot. UM Pszczyna

Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol poinformował, że do 7 czerwca przedłuża okres zamknięcia placówek oświatowych na terenie gminy Pszczyna.

„W bardzo krótkim czasie liczba zakażeń w gminie Pszczyna wzrosła ponad pięciokrotnie. Jeszcze dwa tygodnie temu zarażonych było 13 osób, dzisiaj już 75. Proszę, aby nadal przestrzegać ustalonych zasad i stosować się do wszystkich zaleceń. To bardzo ważne, bo ryzyko zakażenia jest duże i łagodzeniu obostrzeń powinno towarzyszyć bardzo odpowiedzialne zachowanie. Musimy pamiętać, że w województwie śląskim jest najwięcej zakażeń w skali kraju.

Ze względu na bezpieczeństwo naszych dzieci, rodziców i opiekunów, ale przede wszystkim seniorów zadecydowałem, aby do 7 czerwca przedłużyć okres, kiedy placówki oświatowe zarządzane przez Gminę Pszczyna pozostaną zamknięte.

Równocześnie informuję, że gmina Pszczyna jest przygotowana na wznowienie działalności placówek oświatowych w pierwszym, lecz bezpiecznym dla wszystkich terminie. Dyrektorzy przedszkoli i szkół pozostają w kontakcie z rodzicami dzieci i w razie jakichkolwiek wątpliwości będą odpowiadać na pytania dotyczące poszczególnych placówek. Dzisiaj najważniejsze jest zdrowie nas wszystkich” – czytamy w dzisiejszym (27.05) komunikacie burmistrza Dariusza Skrobola.

(r), źródło: UM Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here