W Pszczynie rozdano 1000 sztuk krzewów kwitnących

0
fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna
Reklama

We wtorek, 21 września na parkingu przy ulicy Bielskiej mieszkańcy gminy Pszczyna mogli odebrać bezpłatnie krzewy azalii, rododendronów i magnolii. Inicjatywa była związana z akcją informacyjno-edukacyjną Gramy czysto! #smogover.

Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol wspólnie z pracownikami Miejskiego Zakładu Zieleni, a także Urzędu Miejskiego rozdali 1000 sztuk krzewów.

– Zdecydowaliśmy o reaktywowaniu akcji, która kilka lat temu miała miejsce na terenie Pszczyny. Polega ona na rozdawaniu krzewów azalii, rododendronów i magnolii. Przy okazji uruchomiliśmy punkt konsultacyjny. Chcielibyśmy po raz kolejny przypomnieć o konieczności wymiany starych pieców węglowych, tzw. kopciuchów i o terminach, które wynikają z uchwały antysmogowej sejmiku województwa śląskiego – powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

Inicjatywa była połączona z akcją informacyjno-edukacyjną Gramy czysto! #smogover. Mieszkańcy nie tylko byli informowani o terminach wymiany najstarszych kotłów, ale mogli dowiedzieć się jak pozyskać dofinansowanie na ich wymianę i termomodernizację budynków.

Urząd Miast w Pszczynie zachęca mieszkańców, aby zrobić zdjęcie po zasadzeniu odebranych we wtorek krzewów i opublikować je w mediach społecznościowych, oznaczając hasztagiem #zielonaPszczyna.

Reklama

Źródło: UM Pszczyna

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here