W ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego do wydania po 10 tys. zł

0
Technikum Budowlane w Tychach; fot. ZB
Reklama

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Każda szkoła ponadpodstawowa, w ramach MBO, ma do wydania 10 tys. zł.

Jak informuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, w poprzednich latach w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego m.in. rozbudowano siłownie szkolne, zamontowano źródełko wody pitnej, wyposażono strefy relaksu w kilku tyskich placówkach.

– Młodzieżowy Budżet Obywatelski pozwala młodym ludziom zaangażować się w życie społeczności lokalnej, w procesy obywatelskie oraz uczy współdecydowania o tym, co powinno być realizowane w mieście – mówi Ewa Grudniok. – Ponadto jest okazją do zrealizowania wielu projektów np.: zorganizowania zajęć z samoobrony, imprez tematycznych, wyposażenia pracowni (np.: warsztatu fotograficznego, do majsterkowania, krawieckiego), utworzenia radiowęzła.

– Zapraszamy do udziału – to niepowtarzalna szansa, żeby naprawdę coś zmienić w swojej szkole – zachęca Małgorzata Tomaszewska z Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia UM Tychy. – Mamy nadzieję, że młodzieży nie zabraknie kreatywnych pomysłów na wykorzystanie zaplanowanych dla każdej placówki pieniędzy.

W Tychach w czterech liceach ogólnokształcących, sześciu technikach oraz w szkołach branżowych uczy się prawie 4,4 tys. uczniów. Regulamin oraz formularze zgłoszeń dostępne są na stronach BIP oraz razemtychy.pl

Reklama

(pp)

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here