W Studzienicach trwa kiermasz dla Filipka. Oliwia gotująca w MasterChef Junior przywiozła bezy

0
Bezy Oliwii przygotowane na kiermasz, fot. Natalia Modrzewska

Od godziny 10.00 dziś (21.03) trwa w Studzienicach w gminie Pszczyna kiermasz dla chorego na SMA Filipka Cholewy. 12-letnia Oliwia Piech, mieszkanka Studzienic startująca w programie MasterChef Junior, przywiozła własnoręcznie zrobione bezy.

Kiermasz odbywa się przy OSP w Studzienicach. Potrwa do godz. 15.00. Można kupić ciasta, ciasteczka, ozdoby wielkanocne, palmy. Strażacy przygotowali pyszną grochówkę.

Oliwia Piech, fot. Natalia Modrzewska

Na kiermasz przyjechała też 12-letnia Oliwia Piech. To mieszkanka Studzienic, która startuje w programie MasterChef Junior (przeczytacie o tym tutaj). W ostatnim odcinku zachwyciła jurorów pyszną bezą. I te bezy właśnie przygotowała na dzisiejszy kiermasz zorganizowany dla malutkiego Filipka Cholewy, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA).

Na terapię genową, nazywaną najdroższym lekiem świata, trzeba zebrać 9,5 mln zł. W zbiórkę włączyło się mnóstwo osób, które przygotowują wypieki, ozdoby wystawiane na kiermaszach. Zbiórkę dla Filipka można wesprzeć na: https://www.siepomaga.pl/filip-sma.

(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here