W Tychach gmina przygotowała 2 punkty szczepień masowych

0
Stadion Miejski w Tychach, m.in. tutaj planuje się uruchomić miejski punkt szczepień masowych; fot. ZB

Andrzej Dziuba, prezydent Tychów, poinformował niedawno (12.04) na facebooku, że w Tychach przygotowano 2 punkty szczepień masowych przeciw koronawirusowi. Miasto, jak czytamy, czeka na decyzję wojewody, by je uruchomić.

Prezydent Tychów twierdzi, że do tej pory samorządy nie miały żadnego wpływu na tworzenie punktów szczepień, terminów itp., bo dopiero niedawno miasta i gminy zostały włączone w to ogromne przedsięwzięcie, jakim jest zaszczepienie jak największej liczby osób (wcześniej Rządowy Program Szczepień nie uwzględniał samorządów w tym dziele).
– Od 29 marca samorządy w całej Polsce, przygotowują się do uruchomienia punktów szczepień masowych – informuje prezydent Dziuba. – Także w naszym mieście, dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób, przygotowaliśmy 2 punkty: w Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego, na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Edukacji.
Prezydent Tychów deklaruje gotowość do działania.
– Szacujemy, że dziennie w każdym z punktów będzie mogło się zaszczepić 500 chętnych tyszan i tyszanek – mówi prezydent Dziuba. – Na chwilę obecną nie wiemy jednak kiedy i w jakim zakresie punkty zostaną uruchomione oraz kiedy będą mogły rozpocząć się szczepienia – czekamy na decyzję wojewody.
Na terenie Tychów szczepienia przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2 prowadzone są do tej pory w 15 punktach, w tym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez należącym prawie w stu procentach do gminy Tychy.
(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here