W Tychach odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego

0
Odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego przy ul. Stefana Grota-Roweckiego w Tychach, 28.09.2018 r.; fot. ZB

W Tychach odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj (28.09) już po raz dziesiąty na ulicach miast całego świata odmawiano Koronkę do Miłosierdzia Bożego, czyli modlitwę, którą Pan Jezus przekazał w objawieniu św. Faustynie. W Tychach też się modlono – po raz piąty.

Publiczne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata organizowane jest od dziesięciu lat, zawsze 28 września. Wybór daty nie jest przypadkowy, bowiem właśnie 28 września przypadają kolejne rocznice beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny.

W Tychach wierni modlą się w ten sposób od 5 lat. Organizatorem modlitwy jest Ewa Węglarz. W tym roku tyszanie tradycyjnie już zebrali się w kilku punktach miasta, m.in. przed kamiennym krzyżem przy ul. Stefana Grota-Roweckiego, i o godz. 15.00 rozpoczęli Koronkę.

Intencje tegorocznej modlitwy były następujące: za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą”; za pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów; za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych; aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie (intencja papieska na wrzesień).

Dzisiejszą modlitwę patronatem i błogosławieństwem objął ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita Archidiecezji Łódzkiej.

tekst i fot: ZB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here