W Tychach powstanie duży park rozrywki podobny do Energylandii w Zatorze?

15
Energylandia w Zatorze; fot. Jarosław JĘDRYSIK

W Tychach powstanie duży park rozrywki podobny do Energylandii w Zatorze? Wczoraj (30 maja) na sesji Rady Miasta Tychy prezydent Andrzej Dziuba poinformował o propozycji prywatnego inwestora wybudowania w Tychach parku rozrywki w rodzaju Energylandii w Zatorze.

Na sali sesyjnej, podczas dyskusji na temat miejsca, gdzie miałby być wybudowany w Tychach odkryty basen, głos zabrał prezydent Andrzej Dziuba. Powiedział, że „pojawiła się zupełnie nowa propozycja, z pozoru zaskakująca, szokująca, ale bardzo fajna”. Przechodząc do szczegółów prezydent Tychów poinformował, że prywatny inwestor pytał, czy w Tychach uzyskałby zgodę władz miasta na budowę czegoś w rodzaju parku rozrywki Energylandia w Zatorze.

– Nie chciałbym zdradzać planów, bo jest to tajemnica handlowa przedsiębiorcy – mówił prezydent Dziuba.

Prezydent argumentował, że gdyby w Tychach powstał park rozrywki w rodzaju Energylandii (czyli nowoczesne wesołe miasteczko), to zrewolucjonizowałoby to myślenie o wypoczynku na świeżym powietrzu.

– Gdyby taki park powstał w Tychach, to nie musielibyśmy, jako gmina, budować basenu odkrytego – stwierdził prezydent Andrzej Dziuba.

Prezydent podkreślił, że dotychczasowe rozmowy na temat parku rozrywki były „absolutnie wstępne”, dlatego aktualne pozostają oficjalne ustalenia, według których władze miasta przymierzają się do budowy otwartego basenu na osiedlu A.

Próbując zgadnąć gdzie w Tychach mógłby powstać park rozrywki typu Energylandia, radny Grzegorz  Kołodziejczyk (PiS) wymienił Jaroszowice. Prezydent Tychów ani nie zaprzeczył, ani nie potwierdził. Powiedział tylko: „Ja nic nie powiedziałem”.

(icz)

15 KOMENTARZE

 1. Może sobie koło domu wybudujesz Andrzejku ten park rozrywki. Za niedługo nasze miasto będzie dodatkiem do centrum handlowego, aquaparków i innych atrakcji turystycznych.

 2. „– Gdyby taki park powstał w Tychach, to nie musielibyśmy, jako gmina, budować basenu odkrytego – stwierdził prezydent Andrzej Dziuba.”
  Serio, panie prezydencie?
  Park rozrywki za stówkę za wstęp zastąpi tyskim rodzinom możliwość wypoczynku na basenie odkrytym? 😱😨😬😤😵😡
  Jak pan sądzi, jak często tyskie rodziny będą w ten sposób spędzać czas na świeżym powietrzu?

 3. Wydaje mi się że Tyszanie wolą by powstał basen !!!! W upalne dni to masakra – nie ma miejsca by popływać ! To mieszkańcy powinni zdecydować !!!!!!

 4. Jak będę chciała iść do parku rozrywki to pojadę do Zatoru, a nie budować bezsensowne inwestycje tam gdzie ludzie moja domy aby wypoczywac z zadała od miasta. Żeby iść na basen to na pewno nie do parku rozrywki.

 5. Absolutnie sie nie zgadzam, i nigdy się na to nie zgodzę! Nie po to ludzie kupują działki na obrzezach miasta, tam gdzie cisza i spokoj, zeby ktos postawil tam park rozrywki. Cale dnie w hałasie, brudzie i kurzu? Nie dziękuję. Poza tym, taka inwestycja bez zapytania mieszkańcow Jaroszowic to zdecydowanie nieetyczna i egoistyczna postawa. Wszystko dla zarobku.

 6. Pan prezydent trochę odleciał ,Tychy nie potrzebują tego typu inwestycji,panie prezydencie czas na zasłużoną emeryturę i wpuszczenie świeżego powietrza do miasta

 7. Dokładnie, jest już park w Chorzowie. Do Energylandii jedzie się godzinę. A miejsce, w którym można pojeździć na rowerach i odpocząć chcemy zamienić na drogi, głośny teren?

 8. Najwyższy czas zeby w Polsce ludzie nauczyli sie pływać .Ilość utonięć jest zatrważająca, W cwwilizowanym świecie każdy prawie przy domu ma basen a u nas nawet w szkołach nie ma . Więc : hasło brzmi BUDUJEMY BASENY KRYTE ODKRYTE ILE SIĘ DA PANIE PREZYDENCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ŻADNE TAM PARKI NIEPOTRZEBNE

  • Może i umieją pływać tylko robią to po pijaku głównie. Lepiej za darmo w stawie po kilku piwkach niż na basenie bo tam pić nie można…..

 9. Z tego, co mi wiadomo,mieszkańcy Zatora,mają wstęp wolny do Energii, a jak Tychy poradzą sobie z tym tematem?W kwestii lokalizacji tak dużej inwestycji,obszar na wylocie z Tychów w kierunku Katowic i S-1 byłby najkorzystniejszym obszarów lokalizacji tej inwestycji.

 10. Ja to miało by być #zamiast_basenu odkrytago to już mi się ten plan #nie_podoba.
  Ja czekam na basen „taki” jak był na oś. A
  Ogólno dostępny, #na_którym_rodziny za nie wielkie pieniądze w ciepłe dni #wypoczną, a nie kolejna „maszynka” do wyciągania grubej kasy za jednorazowy wypad.
  Jak będę miał „ochotę zostawić grubszą kasę” i poszaleć na „karuzelach” to jaki problem zajechać do Chorzowa czy Zatora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here