W Tychach szukać będą opieki dla porzuconych niemowląt i noworodków

0
Zdjęcie ilustracyjne; fot. pl.freepik.com

W Tychach powstanie czwarty w Polsce Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny „TUSIETULI”. Poprowadzi go w Jaroszowicach Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

W tyskim ośrodku będą przyjmowane noworodki i niemowlęta (od urodzenia do 1 roku życia), które czasowo lub trwale są pozbawione opieki rodziców na skutek nagłych, kryzysowych zdarzeń.

Będą to zarówno dzieci zdrowe, jak i chore, najczęściej porzucone w oknach życia oraz pozostawione w szpitalach nie tylko z w województwie śląskim ale w całej Polsce.

„Celem ośrodka będzie szybkie przywracanie dzieciom rodziny. Będziemy zajmować się nie tylko standardową opieką nad maluszkami, ale także pełną diagnostyką ich stanu zdrowia, opieką lekarską i w razie potrzeby rehabilitacją” – czytamy w komunikacje Fundacji Świetlikowo.

W Polsce istnieją trzy podobne placówki Jednak w związku z tym, iż porzuconych dzieci każdego roku jest coraz więcej nie dla wszystkich starcza tam miejsca. Jak informuje Świetlikowo, każdego roku w polskich szpitalach pozostawianych jest ok. 800 noworodków.

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Tychach Jaroszowcach ma rozpocząć działalność za rok. Jutro (3 grudnia) władze Tychów przekażą Fundacji Świetlikowo klucze do budynku przy ul. Miodowej 21. Dawniej mieściła się tam restauracja „Dworek”. Obiekt czeka gruntowny remont. Gmina przekazała go na bardzo korzystnych warunkach (z bonifikatą 99 proc.). Fundacja stała się właścicielem budynku. Partnerem projektu jest Fundacja Unaweza Martyny Wojciechowskiej.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here