W Tychach trolejbusy jeżdżą od 35 lat

0
Z okazji jubileuszu tyskie trolejbusy kursują z urodzinowymi kokardami; fot. ZB

W Tychach trolejbusy jeżdżą już od 35 lat. Z tej okazji w sobotę 30 września o godz. 12.00 przy Urzędzie Miasta rozpocznie się festyn. Na tyszan będzie czekał m.in. urodzinowy tort o wymiarach 100 cm na 40 cm z trolejbusem z masy cukrowej.

Tyskie Linie Trolejbusowe przygotowały wystawę zdjęć pojazdów z „szelkami”, począwszy od lat 80., aż po dzisiejsze modele. W sumie to ponad 150 fotografii. Jak informują TLT, każdego roku pojazdy spółki przemierzają ponad 1 milion 300 tysięcy kilometrów po ulicach Tychów.

W kąciku technicznym zaprezentowane zostaną historyczne oraz nowe urządzenia sieciowe i osprzęt związany z trolejbusami. Będzie można zobaczyć z bliska i dowiedzieć się jak działają urządzenia, dzięki którym trolejbusy poruszają się po sieci.

Podczas imprezy będzie można również zobaczyć testowanego przez TLT elektrobusa marki Ursus CS12LF oraz jego baterie trakcyjne i silnik. Będzie można porównać ten osprzęt ze stojącym obok trolejbusem.

Zwiedzający mogą liczyć na zestaw upominków z logo Tyskich Linii Trolejbusowych oraz firmy Solaris Bus & Coach SA –  producenta tyskich „trajtków”.

Z okazji jubileuszu uruchomiona zostanie bezpłatną linia specjalna 35, którą będzie można dojechać pod Urząd Miasta. Pierwszy kurs rozpocznie się o godz. 11.20 z dworca PKP (11.26 Begonii, 11.30 Stoczniowców, 11.34 Skałka, 11.37 Piłsudskiego, 11.43 Paprocany Pętla, 11.48 Osiedle O). Rozkłady jazdy linii 35 wiszą na wszystkich przystankach, które obsługiwał będzie jubileuszowy trolejbus.

Dla pasażerów linii 35 przygotowano pamiątkowe bilety – to limitowana seria (200 sztuk) wydrukowana na ekologicznym papierze. Bilety te są odwzorowaniem oryginalnych biletów WPK Katowice z lat 80., czyli z początku funkcjonowania tyskich trolejbusów. Każdy bilet posiada indywidualny numer seryjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here