W tyskim WORD otworzono Centrum Promocji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

0
Symboliczne otwarcie Regionalnego Centrum Promocji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Tychach, fot. ZB

Dzisiaj (26 lipca) otworzono Centrum Promocji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w tyskim oddziale katowickiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. To trzecie tego typu centrum w województwie, ale pierwsze kształtujące nowy zakres działań.

W placówce WORD przy ul. Jana Pawła II 3 otworzono dzisiaj Centrum Promocji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To miejsce, w którym najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego uczą się zasad bezpiecznego zachowania na jezdni. Jak poinformował nas Łukasz Drob, dyrektor WORD Katowice, dwie tego typu placówki funkcjonują już w WORD-ach w Dąbrowie Górniczej i Bytomiu. Pierwszą odwiedza rocznie ok. 5 tys. dzieci, drugą – 3 tys. Tyskie Centrum jest nieco inne, bo swoją ofertę kieruje nie tylko do dzieci, ale również dorosłych. Znajdują się tu np. symulatory jazdy samochodowej i na motocyklu. I właśnie tyski typ CPBRD będzie w przyszłości upowszechniany.

W uroczystości otwarcia Centrum uczestniczył m.in. Marszałek Chełstowski, marszałek województwa śląskiego i jednocześnie przewodniczący Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

– Nawyki psują zdrowy rozsadek – mówił marszałek Chełstowski. – Trzeba ciągle podnosić swoje umiejętności i świadomość bezpiecznego zachowania, bo na drogach i na pasach w wypadkach ciągle giną ludzie. Z Centrum Promocji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Tychach będą mogli korzystać tyszanie, dzieci i kierowcy.

Centrum poświęcił ks. biskup Adam Wodarczyk (wcześniej w kościele św. Krzysztofa odprawił mszę świętą w intencji kierowców zamówioną przez WORD Katowice). Dzisiejszej ceremonii otwarcia towarzyszyły imprezy towarzyszące. Między innymi wręczono skuter, będący nagrodą w konkursie WORD i radia eM na wiersz promujący bezpieczna jazdę. Nagrode te odebrał Marian Granieczny z Czernicy koło Rybnika. Tor rowerowy najlepiej pokonał Marek Wójcik.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here