W związku z pożarem będzie kontrola w Piramidzie

0
Hotel Piramida w Tychach Paprocanach, fot. Zdzisław Barszewicz

Tydzień temu strażacy ugasili niewielki pożar w hotelu Piramida w Tychach. Po tej akcji komendant miejski straży pożarnej w Tychach zapowiedział jednak przeprowadzenie kompleksowej kontroli w tym hotelu pod kątem stanu bezpieczeństwa.

Jak poinformował nas starszy kapitan Tomasz Kostyra, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, akcja gaszenia pożaru w hotelu Piramida miała miejsce w nocy z 11 na 12 czerwca. Strażacy zaalarmowani zostali, jak słyszymy, o godz. 22.22, cztery minuty później byli już przed hotelem, w akcji uczestniczyło sześć samochodów gaśniczych i 17 strażaków. Gaszono wierzchołek piramidy. Dzięki szybkiej akcji ogień nie zdążył się rozprzestrzenić.

Według informacji st. kpt. Kostyry przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w obrębie piramidionu, czyli pomieszczenia wypoczynkowego u szczytu piramidy. Na szczęście w chwili pojawienia się ognia nikogo tam nie było.  Ewakuowano osoby przebywające w budynku, było wśród nich, jak słyszymy, 15 gości hotelowych. Pożar opanowany został, jak usłyszeliśmy, jeszcze przed godz. 23, ale zakończenie wszystkich działań nastąpiło już po północy – 12 czerwca ok. godz. 1.30.

Rzecznik KM PSP poinformował nas, że właścicielowi zakazano eksploatacji instalacji elektrycznej w obrębie piramidionu do czasu przeglądu i dopuszczenia tej instalacji do użytku przez uprawnionego elektryka.

Oprócz tych standardowych zaleceń Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej zamierza przeprowadzić również kompleksową kontrolę hotelu Piramida pod względem zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego przebywającym tam osobom – niedawno poinformował nas o tym starszy brygadier Piotr Szojda, szef Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.

– Postaramy się jak najszybciej  przeprowadzić kontrolę w hotelu Piramida związaną z zaistniałym pożarem – mówi komendant Piotr Szojda. – Kontrola ta obejmie sprawdzenie stanu technicznego zabezpieczeń przeciwpożarowych i bezpieczeństwa w całym obiekcie. Zgodnie z prawem właściciel  zostanie powiadomiony o terminie tej kontroli.

(icz)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here