Walcowanie ul. Obywatelskiej

0
Walce na ul. Obywatelskiej; fot. MZUiM Tychy

Walcowanie ul. Obywatelskiej. Dzisiaj (17.04) rozpoczęło się asfaltowanie pierwszego odcinka jezdni ul. Obywatelskiej. Ma on 400 metrów i przebiega od skrzyżowania z ul. Mikołowską do skrzyżowania z ul. Szkolną.

– Na placu budowy jest obecnie 35 osób oraz sprzęt: 2 rozściełacze, 4 walce, 6 koparek, 1 minikoparka, 4 samochody ciężarowe – informuje Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – Jutro (18.04) prace będą prowadzone na kolejnym fragmencie: warstwa wiążąca asfaltu ma zostać ułożona na rondzie, które jest budowane na wysokości dojazdu do zlokalizowanych w tym rejonie chłodni. W przyszłym tygodniu należy spodziewać się zmiany organizacji ruchu.

MZUiM przypomina, że docelowo ulica Obywatelska zostanie rozbudowana na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Mikołowską i Browarową. Wybudowane zostaną chodniki oraz ścieżka rowerowa. Oprócz tego, jak słyszymy, wzdłuż ul. Obywatelskiej powstanie 19 stanowisk postojowych równoległych do drogi oraz 8 miejsc prostopadłych (przy drodze do chłodni). Zaprojektowano także dwa przystanki autobusowe z zatokami oraz cztery bez zatok, a także rondo. Nowa droga zostanie odwodniona i oświetlona.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here