Wędliny świata w Tychach – najlepsze przysmaki

0

W czasie podróży i wakacji za granicą, z wielką przyjemnością poznajemy kulturę danego państwa. Zwiedzamy najpopularniejsze miejsca, cieszymy się fauną i florą, ale także próbujemy zagranicznych potraw, w tym wędlin. Jakie są i skąd pochodzą popularne wędliny na całym świecie? Jak smakują? Sprawdź!

Włoska szynka parmeńska

Prosciutto di Parma, czyli szynka parmeńska to popularna na całym świecie włoska wędlina. Wytwarzana jest z udźców wieprzowych z kośćmi. Dzięki stosunkowo niewielkiej zawartości soli, szynka ta posiada charakterystyczny, delikatny i słodki smak.

Dojrzewa ona około 12 miesięcy. Jest niskokaloryczna, przez co często zaleca się ją osobom będącym na diecie odchudzającej. Jest bardzo smaczna i możemy ją spotkać zarówno na półkach w sklepach, jak i włoskich pizzeriach.

Salami — popularna w Polsce kiełbasa

Salami znana jest chyba każdemu z nas. To kolejny produkt, który pochodzi z kuchni włoskiej. Najczęściej salami wykonuje się z mięsa wieprzowego lub wołowego, rzadziej z mięsa końskiego lub oślego.

Jeśli chodzi o smak salami, jest on dość charakterystyczny, a to ze względu na sporą zawartość soli oraz pleśniowy nalot na skórce. Możemy zakupić wiele rodzajów salami, w tym m.in. pepperoni czy salami ostródzkie.

Czabajka, która dorobiła się własnego święta

Czabajka, zwana także kiełbasą czabajską, produkowana jest z mięsa wieprzowego oraz pochodzi z Węgier. Jest to kiełbasa długo wędzona i mocno przyprawiona.

Co ważne, każdego roku na Węgrzech organizowany jest Czabajski festiwal kiełbasy, poświęcony właśnie tej wędlinie. Nie ma ona co prawda zbyt długiej historii, jednak jest pysznym produktem regionalnym, którego z pewnością warto spróbować, przebywając w tym państwie.

Krucha, hiszpańska Serrano

Kolejnym znanym produktem jest długodojrzewająca, hiszpańska szynka Serrano. Znana jest w całej Europie, często nazywana jest również szynką górską. Produkowana jest z surowego mięsa wieprzowego z kością, które dojrzewa od kilku miesięcy do nawet kilku lat.

Co ważne, szynkę Serrano można podzielić na kilka rodzajów. Wędliny są nieodłącznym elementem naszych posiłków, musimy jednak pamiętać o robieniu zakupów w profesjonalnych, stawiających na jakość sklepach. Jednym z nich jest marka Świeżyzna, oferująca smaczne i naprawdę dobrej jakości wędliny.

Wędliny świata w Tychach

W Tychach znajduje się kilka sklepów sieci Świeżyzna oferujących mięso i wędliny dla wszystkich smakoszy. Zakupy zrobimy między innymi w tych punktach:

  1. ul. Edukacji 37, sklep otwarty w godzinach 7:00 do 18:00 i w soboty do 14:00
  2. ul. Grota Roweckiego 46, godziny otwarcia 7:00 do 18:00 i w soboty do 14:00
  3. ul. Rynek 11, sklep otwarty od godziny 7:00 do 18:00 i w soboty do 14:00

Wędliny online także możemy zrobić w sklepie internetowym Świeżyzna, który jest pod adresem https://sklep.swiezyzna.pl i oferuje online stały asortyment oraz dostawę w 24 godziny od nadania przesyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here