Wiadomo, kim była zmarła. Adres wskazało plastikowe kółko

0
But ofiary, fot. KPP Pszczyna

Prawie miesiąc trwało ustalenie personaliów kobiety, która na początku listopada zginęła w wypadku drogowym w Warszowicach (gmina Pawłowice). Policja zamieszczała w komunikatach zdjęcie buta. Zmarłą okazała się 50-letnia mieszkanka Żor. Dane kobiety pomogło ustalić znalezione przy niej… plastikowe kółko.

O sprawie pisaliśmy tutaj. Do wypadku doszło 2 listopada na wiślance w Warszowicach. Kobieta, która zginęła przechodząc przez drogę, nie miała przy sobie jakiegokolwiek dokumentu pozwalającego na ustalenie jej tożsamości. Dodatkowo obrażenia ciała, których doznała, wykluczały możliwość publikacji jej twarzy. Zamieszczono więc jedynie zdjęcia jej butów i kurtki.

– Przełomem w sprawie okazało się małe, niepozorne, przypominające breloczek, plastikowe kółko, które przy niej znaleziono. Początkowo niescharakteryzowane, nie dawało jednak spokoju zajmującym się tą sprawą policjantom. Postanowili bliżej przyjrzeć się jego cechom i przeznaczeniu. Okazało się, że może ono służyć jako klucz do domofonu – relacjonuje asp. sztab. Karolina Błaszczyk z KPP w Pszczynie.

Znalezionym przedmiotem zajął się specjalista od tego typu zabezpieczeń. Policjanci udali się w wytypowane miejsca i w ten sposób dotarli do rodziny kobiety.

– Dziś odbyło się okazanie jej zwłok. Biorący udział w tych czynnościach członkowie rodziny rozpoznali ją i tym samym potwierdzili jej tożsamość. Osobą, która zginęła 2 listopada w Warszowicach była 50-letnia mieszkanka Żor – podała wczoraj (29.11) K. Błaszczyk.

(t), źródło: KPP Pszczyna

Dodaj komentarz