Wiadukt już zamknięty dla pojazdów. Piesi (na razie) mogą z niego korzystać

0
Wiadukt zamknięty dla ruchu pojazdów, 4.05.2021r.; fot. ZB

Dzisiaj (4 maja) dla ruchu pojazdów zamknięty został wiadukt na ul. Stefana Grota-Roweckiego w Tychach. Piesi (na razie) mogą korzystać z chodnika znajdującego się po jego zachodniej stronie.

Wiadukt na ul. Stefana Grota-Roweckiego zostanie zburzony i do lipca przyszłego roku zbudowany ma być nowy tego typu obiekt. Dodatkowo, po wschodniej stronie wiaduktu, do połowy grudnia 2021 r. wybudowana powinna zostać kładka dla pieszych i rowerzystów.

Dzisiaj za rondem Cassino i za skrzyżowaniem ulic Stefana Grota-Roweckiego i Dąbrowskiego ustawiono bariery i metalowe ogrodzenia zamykające jezdnię wiaduktu i chodnik znajdujący się po jego wschodniej stronie.  W dalszym ciągu można korzystać z chodnika od strony zachodniej. Dzięki takiemu rozwiązaniu umożliwiono m.in. dostęp do stacji kolejowej znajdującej się pod wiaduktem. W czerwcu, a więc wtedy, gdy rozpoczną się prace rozbiórkowe, piesi i pasażerowie PKP będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Odcięcie wiaduktu dla ruchu samochodowego znacznie zwiększyło ruch na ul. Dąbrowskiego al. Jana Pawła II i wiadukcie na ul. Wyszyńskiego – tędy wiedzie objazd do ul. Dmowskiego. Około godz. 15.30 tworzyły się tu duże korki (m.in. na ul. Dąbrowskiego na całej jej długości).

(pp)

Przesunięta bariera stwarza groźbę wypadku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here