Wiceprezydent Daria Szczepańska odejdzie z UM Tychy, by zostać prezesem gminnej spółki

0
Pożegnanie Darii Szczepańskiej, wiceprezydent Tychów, sesja Rady Miasta Tychy 24.05.2018 r.; fot. ZB

Wiceprezydent Daria Szczepańska odejdzie z UM Tychy, by zostać prezesem gminnej spółki. Z dniem 1 czerwca br. Daria Szczepańska, obecna zastępczyni prezydenta Tychów do spraw społecznych, powołana zostanie na stanowisko prezesa gminnej spółki Tyskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – poinformował dzisiaj (24.05) Andrzej Dziuba, prezydent Tychów, będący jednocześnie zgromadzeniem wspólników, czyli najwyższą władzą w TTBS sp. z o.o.

31 maja br. kończy się okres wypowiedzenia dla Henryka B. obecnego prezesa Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, który zrezygnował ze swojego stanowiska po ujawnieniu przez „Nowe Info” faktu, że kierował samochodem po spożyciu alkoholu. Policja zatrzymała nietrzeźwego prezesa Henryka B. 11 listopada 2017 r. Ujawniliśmy tę informację w wydaniu internetowym 9 lutego 2018 r., artykuł w wydaniu papierowym „Nowego Info” ukazał się 20 lutego, a 22 lutego br. prezes B. zrezygnował z pełnionej funkcji. Sąd Rejonowy w Tychach 9 maja skazał (nieprawomocnie) Henryka B. m.in. na karę grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów przez 3 lata.

Daria Szczepańska związana jest z tyskim samorządem od ponad 20 lat. Najpierw była naczelnikiem wydziału zdrowia UM Tychy, a od 16 lat jest zastępczynią prezydenta Tychów do spraw społecznych. Podlegają jej m.in. szkoły i ochrona zdrowia.

Oficjalne pożegnanie wiceprezydent odbyło się dzisiaj (24.05) na sesji Rady Miasta Tychy. Wyraźnie wzruszony Andrzej Dziuba, prezydent Tychów, wręczył swojej wieloletniej zastępczyni bukiet kwiatów, dziękując za współpracę. Daria Szczepańska dostała też kwiaty od Rady Miasta oraz klubu radnych Inicjatywa Tyska.

TTBS sp. z o.o. powstała w 1997r. Funkcjonuje m.in. na podstawie ustawy z dnia 26 października 1995r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. Podstawowa działalność spółki to: roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych oraz wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi i dzierżawionymi. TTBS wybudowało i zarządza 544 mieszkaniami o łącznej powierzchni użytkowej 33 229 m kw., jest także właścicielem i zarządza ponad 400 lokalami użytkowymi o łącznej powierzchni 17 226 m kw.

Kapitał TTBS sp. z o.o. wynosi ok. 70 mln zł i w 100 proc. należy do miasta Tychy, dlatego najwyższą władzą w tej spółce – zgromadzeniem wspólników – jest prezydent Andrzej Dziuba. Przewodniczącą rady nadzorczej (wg informacji podanej na stronie internetowej) jest Urszula Dryka, skarbnik gminy Tychy.

(icz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here