Wiceprezydent Tychów przeciw wyrokowi TK o zakazie aborcji eugenicznej

0
Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów do spraw społecznych, fot. ZB

Wczoraj (27 października) Maciej Gramatyka, wiceprezydent Tychów do spraw społecznych (i szef Platformy Obywatelskiej w Tychach), poparł oświadczenie niektórych samorządowców sprzeciwiających się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji eugenicznej – jako sprzecznej z konstytucją. Na liście poparcia oświadczenia znajduje się też m.in. Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa.

Maciej Gramatyka, jako zastępca prezydenta Tychów do spraw społecznych (podlegają mu m.in. przedszkola i szkoły w Tychach), bo na oficjalnej stronie facebookowej (fanpage) zastępcy prezydenta miasta Tychy, zakomunikował, że poparł oświadczenie samorządowców w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego i opublikował treść tego oświadczenia (sporządzonego 26 października w Sopocie):

„Mamy dość dzielenia ludzi, niszczenia wspólnot, zarówno tych lokalnych, które codziennie budujemy z mieszkańcami, jak i naszej wspólnoty narodowej. Mamy dość państwa, które zamiast chronić i pomagać, zmusza do wyjścia na ulice miliony osób w szczycie pandemii!

Polki i Polacy ryzykują własnym bezpieczeństwem, aby bronić swoich podstawowych praw. Praw, które są nam systematycznie odbierane. W ich miejsce wprowadzany jest fundamentalizm i „jedyna słuszna ideologia państwa PiS”.

Po 27 latach przestało w Polsce obowiązywać prawo aborcyjne. Nie ma naszej zgody na skazywanie kobiet na tortury. Nie ma zgody na koszmar matek, które będą zmuszane rodzić istoty niezdolne do samodzielnego życia i patrzeć na ich powolne umieranie. Albo natychmiastowe. Albo na cierpienie.

Kobiety, jesteśmy z Wami! Polskie kobiety chcą i mają prawo żyć godnie i decydować o sobie. Kobiety potrafią budować, potrafią działać ponad podziałami, ale potrafią także niezłomnie walczyć o swoje prawa. Dziś wszyscy jesteśmy kobietami!”

Maciej Gramatyka jest m.in. jednym z organizatorów Orszaku Trzech Króli w Tychach, czyli corocznych, styczniowych marszów w okresie Bożego Narodzenia głoszących narodzenie Jezusa Chrystusa.

Zdzisław Barszewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here