Wiceprezydent wręczył policji atrapy narkotyków

0
Wiceprezydent Gramatyka wręcza mł. insp. Wojtylakowi kufer edukacyjny; źródło: KMP Tychy

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Tychach 15 października wiceprezydent Tychów wręczył zastępcy komendanta KMP kufer edukacyjny zawierający atrapy najbardziej popularnych narkotyków. Po co?

– By skuteczniej walczyć z rozprowadzaniem środków odurzających wśród dzieci – odpowiada asp. sztab. Barbara Kołodziejczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach. – Policjanci będą spotykać się z rodzicami i pedagogami, by ustrzec dzieci przed narkotykami i dopalaczami, by mieć niezbędną wiedzę na ten temat, by reagować.

Z rąk Macieja Gramatyki-wiceprezydenta Tychów, kufer edukacyjny odebrał mł. isp. Sławomir Wojtylak-pierwszy zastępca szefa Komendanta Miejskiego Policji w Tychach. Policjanci zostali wyposażeni tym samym w nowe narzędzie do walki ze środkami odurzającymi.

Kufer edukacyjny, źródło: KMP Tychy

Kufer zawiera atrapy najbardziej popularnych narkotyków i dopalaczy (zestaw ten jest ciągle aktualizowany), a także przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania, przechowywania, dystrybucji i wykrywania narkotyków. Rodzice, pedagodzy opiekunowie będą mogli zobaczyć, jak wyglądają te substancje i przedmioty, aby rozpoznać je w swoim otoczeniu (np. w szkole, w domu).

Walizka edukacyjna, jak słyszymy, jest autorskim projektem Marcina Kosmali, głównego specjalisty Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Projekt konsultowany był z policyjnymi ekspertami: funkcjonariuszami wydziału kryminalnego oraz pracownikami laboratorium kryminalistycznego.

– Nowy nabytek idealnie wpisze się w realizacje założeń kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” – mówi asp. szt. Kołodziejczyk. – Kampania ta jest przedsięwzięciem MSWiA, organizowanym w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here