Wicestarosta mikołowski zatrzymany za jazdę po użyciu alkoholu

0
Marek Sz., wicestarosta mikołowski; fot. J. Jędrysik

Wicestarosta mikołowski Marek Sz. (Prawo i Sprawiedliwość) jechał samochodem po użyciu alkoholu. Polityk został zatrzymany podczas rutynowej kontroli drogowej. Pierwsze badanie wykazało w jego organizmie 0,28 promila alkoholu. Do zdarzenia doszło w sobotę 20 maja w godzinach porannych w Orzeszu na ul. Traugutta.   

Jak informuje nas st. sierż. Ewa Urbańczyk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, pierwsze badanie o godz. 9.08 dało wynik 0,28 promila. Kolejne badania wskazywały mniejsze wartości. Zastępcy starosty zabrano prawo jazdy. Jak informuje rzecznik, podczas kontroli Marek Sz. zachowywał się spokojnie i wykonywał polecenia funkcjonariuszy.

– Sprawę prowadzi policyjny referat ds. wykroczeń. Materiały zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Mikołowie z wnioskiem o ukaranie w związku z podejrzeniem jazdy po użyciu alkoholu. Markowi Sz. grozi grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów – mówi rzecznik policji.

Próbowaliśmy 24 maja skontaktować się z wicestarostą Markiem Sz., aby skomentował sprawę, ale nie odbierał telefonu. Jego przełożony – starosta Henryk Jaroszek – był nieobecny w urzędzie powiatowym (sekretarka powiedziała nam, że jest na spotkaniu).

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W PAPIEROWYM WYDANIU TYGODNIKA „NOWE INFO” WE WTOREK 30 MAJA BR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here